encyclopediatr

  Fiat Egea hangi segment Yeni Tipo

  Fiat Egea hangi segment  Yeni Tipo

  Fiat Egea hangi segment  Fiat markasının henüz yeni gözdesi olan Egea şimdiden kendinden bekleneni fazlasıyla markaya verdi. İlk olarak Türkiye pazarına 2015 yılında görücüye çıkan Egea, Tipo adıyla da Avrupa da otomobil severlerin karşısına çıkıyor. Fiat Egea sedan, hatchback ve station wagon modelleriyle otomobil tutkunların karşısına çıkarken her bir modelin kendi içerisinde de zengin bir donanım sunmaktadır Egea kendi modellerinde benzinli ve dizel motor seçeneklerini ayrı ayrı sunarken sedan, HB ve SW versiyonlarında motor farklılıkları bulunmaktadır. Fiat Egea Station Wagon modelinde 1.6 E-Torq 110 HP benzinli ve 1.6 M.Jet 120 HP dizel motor seçeneğiyle satışa sunuluyor.

   

  Fiat ayrıca dizel motorlar için otomatik vites seçeneğini opsiyon olarak koyarken benzinli motorlarda otomatik vites standart olarak sunulmaktadır. Fiat Egea Sedan versiyonunda diğer modellere göre daha geniş bir motor seçeneği bulunmakta olup 1.4 Fire 95 HP ve 1.6 E-Torq 110 HP benzinli motor, 1.3 M.Jet 95 HP ve 1.6 120 HP dizel motor seçenekleri yer alır.

   

   

  Fiat Egea HB versiyonundaysa 1.3 M.Jet 95 HP ve 1.6 M.Jet 120 HP dizel, 1.4 Fire 95 HP ve 1.6 E-Torq 110 HP benzinli motor seçeneği sunuluyor. Bu iki modelde de benzinli ve dizel motor seçeneklerinde otomatik vites seçeneği opsiyon olarak sunulmaktadır Markanın sahip olduğu bu modellerin her biri zengin bir donanım seçeneğiyle satışa sunulurken donanımlar arasında büyük farklılıklar fiyata yansıtıldığı gibi aynı zamanda iç ve dış donanımda kullanılan teknolojik yenilikler ve tasarımlarla da göstermektedir.

   

  Fiat Egea hangi segment

   

  Fiat Egea sahip olduğu tüm versiyonlarıyla Compact(Kompakt) segment sınıfı olarak bilinen C segmentinde yer almaktadır. Fiat Egea bu segmentin içerisinde yer alan hatchback(HB), sedan ve station wagon(SW) sınıflarının her birinde yer alırken, ayrıca aynı segmentte diğer markaların crossover/SUV, minivan(MPV) ve coupe-cabrio modelleriyle birlikte boy göstermektedir.

   

  Kaynak

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  error: Content is protected !!
  Don`t copy text!