encyclopediatr

  Yeni Samsung Note 7 Görücüye Çıkıyor

  Yeni Samsung Galaxy Note 7 tanıtıldı

  Güney Koreli teknoloji lideri Samsung, geçtiğimiz yıl piyasadan toplattığı Galaxy Note 7 modelini yeniden elden geçirip tekrardan satışa sunuyor. Galaxy Fan Edition ismi verilen telefon, daha düşük batarya değerine ve Bixby yazılımına sahip.

  Galaxy Note FE için çıkış tarihini açıklayan Teknoloji devi, yenilenen Note 7’yi önümüzdeki ayın başlarında satışa çıkartacak. Yaşanan olayları unutturmak isteyen Samsung, 7 Temmuz ayında yeni Note 7’leri piyasaya sunacak.

  Normalde 30 Haziran’da piyasaya çıkacak olan telefonun çıkışını aksaklıklardan dolayı 1 hafta erteleyen Samsung, bu gecikmenin nedeninin üretilen telefon sayısının arttırılması olarak açıkladı.

  Samsung’un geçtiğimiz yıl fiyaskoyla sonuçlanan akıllı telefonu Galaxy Note 7, piyasadan toplatılmıştı. Oldukça beğenilen telefon, satışa çıkmasının ardından milyonlarca satmış fakat bataryasındaki kronik sorun nedeniyle patlama eğilimi göstermişti. Dünya çapında 30’un üzerinde patlama vakası sonrası Samsung, Note 7’nin bir fiyasko olduğunu kabul etti ve telefonu piyasadan toplama kararı almıştı.

  Toplanan telefonların farklı isimlerle yeniden piyasaya çıkacağı iddia edilmişti. Note 7s veya Note 7r gibi isimler ön plana çıkmıştı. Fakat Samsung bir değişiklik yaparak yenilenen Note 7’yi Galaxy Note Fan Edition olarak piyasaya sundu.

  Yeni Note Fan Edition, 3500 mAh yerine 3200 mAh bataryayla geliyor. Değeri düşürülen bataryanın, tıpkı Galaxy S8’de olduğu gibi 8 noktalı güvenlik testinden geçirileceği ifade ediliyor.

  Note Fan Edition ayrıca Bixby yazılımına da sahip. Bildiğimiz üzere Samsung, sanal asistanı Bixby’yi ilk kez Galaxy S8 ile birlikte tanıtmıştı. Böylece S8’den sonra bir başka Samsung modeli daha Bixby ile birlikte piyasaya çıkmış oldu.

  Bixby dışında Note Fan Edition için bütünüyle Note 7’nin ile aynısı olduğunu söyleyebiliriz. Samsung da bunu ifade etmekten çekinmiyor ve Fan Edition’ın, Note 7 parçalarından üretildiği ifade ediliyor.

  Ancak bu telefondan sınırlı sayıda üretilecek. Note Fan Edition’ın 400 bin adetlik kısmının Güney Kore’de satılması hedefleniyor. Satış fiyatı olarak ise 611 dolarlık bir fiyat belirlenmiş. Note Fan Edition 7 Temmuz’dan itibaren satışa sunulacak.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  error: Content is protected !!
  Don`t copy text!