Twitter Hesap Silme

  Twitter Hesap Silme

   Twitter Türkiye’nin en fazla kullanıcıya sahip ikinci büyük sosyal ağ ve mikro blog sitesidir. Kimileri bu sosyal ağ sitesini yeni nesil iletişim aracı olarak görmektedir. Twitter kullanıcıları yapacakları paylaşımlarla en fazla 140 karakter kullanabilirler. Genellikle ünlü kişiler tarafından kullanılan Twitter sosyal medyanın en popüler araçlarından biridir.

   Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

   Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan bu dev mecrada sorun yaşayan birçok kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılar gizlilik, güvenlik, kötüye kullanım ve benzeri nedenlerden ötürü hesaplarını silmek istiyorlar. Bu başlıkta hesaplarını silmek isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız. Twitter hesabınızı silebilmeniz için ilk olarak hesabınıza masaüstü veya dizüstü bilgisayardan giriş yapmanız gerekmektedir.

   Twitter mobil cihazlar üzerinden hesap silme taleplerini kabul etmediği için masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanmanızı istiyoruz. iPhone veya Android telefonlardan hesap silme işlemini öğrenmek için makaleyi okumaya devam edebilirsiniz. Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra hesabınızı silebilirsiniz.

   Yukarıdaki hesap silme bağlantısını kullanmak istemiyorsanız, ilk olarak herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Twitter hesabınıza giriş yapın. Ardından sağ üst köşede bulunan küçük profil fotoğrafınıza tıklayın ve açılan menüden ‘Ayarlar’ sekmesine tıklayın. Ayarlar sekmesine tıkladığınızda temel hesap ve dil ayarlarını değiştirebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfanın en alt kısmında ‘Hesabımı devre dışı bırak.’ isimli bir bağlantı var. Bu bağlantıya tıklayın. Bağlantıya tıkladığınızda ‘Bu bir elveda mı?’ başlıklı bir sayfa açılacak. Açılan sayfadan hesabınızı silmeden önce bilmeniz gereken kısımları dikkatlice okuyun. Ardından ‘@kullanici_adi isimli kullanıcıyı devre dışı bırak.’ etiketli düğmeye tıklayın. Böylelikle Twitter hesabınızı başarıyla silmiş olacaksınız.

   Mobil Cihazlardan Twitter Hesap Silme

   Twitter telefon ve tablet gibi mobil cihazlardan hesap silme işlemine izin vermemektedir. Peki, mobil cihazlardan hesabımızı nasıl sileceğiz. Çok basit! İlk olarak telefonumuzun veya tabletimizin İnternet tarayıcısını açıyoruz. Ardından telefonumuzun menü tuşuna basıyoruz. Açılan sayfadan ‘Masaüstü sitesi iste.’ kısmını işaretliyoruz. Böylelikle telefonumuz veya tabletimiz Twitter.com’u masaüstü bilgisayar gibi açacak. Tarayıcımızı ayarladıktan sonra Twitter.com’a kullanıcı adı ve şifremizle giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra yukarıdaki hesap silme bağlantısına tıklıyoruz. Sonra da hesap silme işlemini onaylıyoruz. Mobil cihazlardan hesap silme işlemi bu şekilde. Bu anlatım sayesinde iPhone, Samsung, Sony, HTC, LG, Asus gibi telefonlardan Twitter hesabınızı kolayca silebileceksiniz. Cihazınızda herhangi bir İnternet tarayıcısı yoksa Android için Chrome Tarayıcı veya iPhone için Chrome Tarayıcı uygulamalarını tavsiye ediyoruz.

   Bilmeniz Gerekenler

   1. Hesabınızı sildikten sonra 30 gün içerisinde kararınızdan vazgeçebilirsiniz.
   2. 30 günlük süre zarfında hesabınıza tekrar giriş yaprak hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. 30. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir.
   3. Hesabınız kalıcı olarak silindikten sonra geri getirilmesi mümkün değildir.
   4. Kullanıcı adınızı değiştirmek için hesap silmenize gerek yok. Ayarlar sayfasından bu değişikliği yapabilirsiniz.

   E-posta adresinizi ve kullanıcı adınızı yeni bir Twitter açmak için kullanmayı planlıyorsanız hesabınızı silmeden önce bu bilgileri ‘Ayarlar’ sayfasından değiştirin. Çünkü hesabınız kalıcı olarak silinene kadar aynı e-posta veya kullanıcı adıyla hesap oluşturamazsınız. Hesabınızı sildikten birkaç dakika sonra Twitter’dan kaldırılırsınız. Lakin Google, Bing veya Yandex gibi arama motorları tarafından kaydedilen verilerin silinmesi biraz zaman alabilir.

    

   Kaynak

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ