encyclopediatr

Telefona Dönüşebilen Akıllı Saat Şaşırtıyor

Telefona Dönüşebilen Akıllı Saat Şaşırtıyor

Telefona Dönüşebilen Akıllı Saat Şaşırtıyor

Yeni geliştirilen bir akıllı saat aynı transformers gibi anında cep telefonuna dönüşebiliyor. Ayrıca diğer akıllı saatler ekranı küçük olmadığı için gibi, ayrıca çok daha kullanışlı. Bu sayede akıllı telefonunuza geçmek için harcadığınız zamandan tasarruf edebiliyor ya da çok fazla materyal taşımamız oluyorsunuz. Shell adı verilen bu mobil cihaz hem akıllı saat , hem akıllı telefon özelliği taşıyor. Techradar’a demeç veren James Peckham, “Aynı akıllı saat gibi gözükse de , kolunuzdan çıkardığınız anda iki metal kolu açılarak hoparlör ve kulaklığa dönüşüyor.  Böylece normal bir telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz.”

Bu akıllı saat kolunuza taktığınızda saat, yuvasından çıkardığınızda anında telefona dönüşen enteresan bir icat.

4G, GSM, GPS, WiFi ve Bluetooth özelliğinin yanı sıra Commando adı verilen bir ünite ile anında 8 kanallı bir telsize dönüşüyor.

Ayrıca haber göre 12 MP’lik görüntü sabitleme özellikli 360 derece dönebilen bir kamera ünitesine sahip olacak. Ayrıca şirket popüler akıllı saat modelleri için WiFi ve Bluetooth içeren ilave edilebiliyor.

Mekanik Acil Durum Şarjı

Asıl ilginç olan ise telefonun bu metal kollarını hareket ettirerek, kinetik enerji ile şarj edebilmeniz. Sanki jeneratörlü fenerler gibi telefonun kollarını sıkarak yeniden şarj edebiliyorsunuz.

Proje Indiegogo’da 31 Ocak’tan itibaren fizibıl hale gelecek. Tasarımlar bitti, prototipler hazırlandı. Shell şimdi indiegogo ‘dan gelecek desteklere bakıyor.

 

Kaynak : http://www.gercekbilim.com/telefona-donusebilen-akilli-saat-sasirtiyor/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Don`t copy text!