Nokia 130’a Güncelleme Geldi!

  Nokia 130’a Güncelleme Geldi!

   Microsoft, Nokia’yı satın aldıktan sonra öldürmediği “sudan ucuz” bu cebi güncellemeyi ihmal etmedi!

   Microsoft, Finlandiyalı cep devi Nokia’yı satın almayı tamamladığından bu yana, firmanın telefon portföyünde birçok değişiklik yaptı. Nokia X serisi ortadan kaldırıldı, aynı şekilde Asha ve Series 40 da Microsoft’un hamlesiyle tarihe karıştı. Hatta Lumia’lardan Nokia markası kaldırıldı; yerine Microsoft markası geldi. Ancak Nokia’nın “aptal telefonları” hayatını sürdürecek telefonlar arasında bulunuyor.

   Bu çok düşük maliyetli, en ucuz akıllı telefondan bile çok daha hesaplı olan telefonların sonuncusu Nokia 130, sadece dört ay önce piyasaya sürülmüştü. Microsoft ise bu hafta 130 için bir güncelleme yayınladı. “Geliştirilmiş kararlılık ve performans” sunduğu bilgisi verilen güncelleme, “kişiler hazır değil” hatasını oradan kaldırırken Bulgarca dil seçeneğini de cihaza ekliyor.

   Series 30+ telefonları “havadan” güncellenmeyi desteklemediklerinden, Nokia 130’u eski yolla, yani PC’ye bağlayıp Nokia Software Recovery Tool’u kullanarak güncellemek gerekiyor. Güncelleme şimdilik sadece Avrupa’da sunulmuş görünüyor. Bu arada Microsoft’un “aptal telefonlarda” Nokia logosunu kullanmaya devam ettiğini söyleyelim.

    

   Kaynak

    

    

    

    

    

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ
   Don`t copy text!