Lastiğe Çivi Ve Vida Batarsa ne yapmalıyız

  Lastiğe Çivi Ve Vida Batarsa ne yapmalıyız

   Lastiğe Çivi Ve Vida Batarsa ne yapılması gerekir

   Aracınızın lastiğine çeşitli nedenlerden dolayı çivi yada vida gibi maddeler batması durumunda yapmanız uygulamanız gereken detaylar nelerdir?
   Bu olumsuz durumun meydana gelmesi durumunda, ilk olarak parmağınız ile aracınızın lastiğinde zarar görmüş olan bölgede hava çıkışının meydana gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Sızıntı bulunmaması veya çok düşük düzeyde meydana gelmiş olması durumunda yapmanız gereken en doğru karar, hemen en yakın konumuzda hizmet sunan araç servisine başvurmak olmalıdır.

   Lastiğinizin zarar görmüş olan bölgede ciddi anlamda hava çıkışı söz konusu olması durumunda ise, yapmanız gereken ilk şey, araç lastiğinizi yenisi ile değiştirmeniz olacaktır. Böylelikle çivi ve vida gibi  maddelerden kaynaklı olarak aracınızın lastiğinde meydana gelen zarardan kurtulabilir, yolculuğunuzu sorunsuz bir şekilde devam ettirebilirsiniz.

   Çivi veya vida araç lastiğinizin sırt bölgesinde yer alması durumunda ise, başvurduğunuz ilgili servis tarafından  aracınızın ilgili bölgesinde yama uygulaması yapabilmesi söz konusu olabilmektedir. Ancak yama uygulamasının pek güvenli olmamasından dolayı, bu uygulama yerine aracınızın tahrip olan lastiğini  yenisi ile değiştirmenizi tavsiye ederiz.

   Aracınıza çivi, cam parçacıkları yada vida gibi zarar verici maddelerin batması durumunda, birçok araç kullanıcıları tarafından uygulanan yöntemlerden biri olan, çıplak eliniz ile araç lastiğinizden zararlı maddeyi çıkarmaya çalışmamalısınız, aksi durumda elinizin zarar görmesine neden olabileceğiniz gibi, tahrip meydana gelen bölgede durumun daha vahim bir hal almasına da neden olabilirsiniz

   Patlak Lastiğe Fitil Takılma Yöntemi Güvenli Mi?

   Aracınızın lastiğine çivi veya vida batması durumunda ayrıca lastiğe fitil takılma uygulaması yapılmaktadır. Başvurduğunuz araç servisi, her ne kadar aracınıza fitil takılmasını söylesede, bu uygulamanın da riskler taşıyabildiğini belirtmeli ve teklifi kabul etmemenizi size tavsiye etmekteyiz. Öncelikle başvurabileceğiniz en güvenli yöntem, kuşkusuz ki aracınızın çok düşük düzeyde de olsa, zarar gören lastiğini yenisi ilgili servis tarafından gerçekleştirilmesini sağlamanızdır.

   Aracınızın Lastiğine Çivi Veya Vida Batmasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

   Aracınızın lastiğine çivi yada vida gibi tahrip edici maddelerin batmasını önlemek açısından aracınızda en kaliteli lastik markalarını tercih etmenizi tavsiye etmekteyiz. Kış ve yaz aylarında bu olumsuz duruma maruz kalmamak için, örneğin en iyi araç lastik markalarından olan Michelin, Goodyear, Bridgestone, Pirelli, Continental gibi dünyaca ünlü markaları seçebilirsiniz.Ve aracınızın, çevrenizin ve kendi güvenliğinizin riske girmemesini de sağlayabilirsiniz.

   Aracınızın lastiğine çivi, vida veyz cam parçacıklarının batmaması açısından dikkat edebileceğiniz ayrıntılardan biri de, araç lastiklerinizin bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmanızdır. Araç lastiklerinizin farklı sebeplere bağlı olarak dayanıklılığını kaybetmesi, tahrip olması da lastiklerinize, çivi, vida ve cam parçacıklarının daha kolay bir şekilde etki yapabileceğini bilmelisiniz. Bu nedenle aracınızın marka ve modeli ne olursa olsun, güvenliğiniz açısından bu durumlara dikkat etmelisiniz.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ
   Don`t copy text!