encyclopediatr

  Facebook Bir Haftada 66 Bin Paylaşımı Sildi

  Facebook Bir Haftada 66 Bin Paylaşımı Sildi

  Facebook, yeni başlattığı nefret söylemiyle mücadele girişimi çerçevesinde haftada 66 bin paylaşımı sildi. Şirket bünyesinde sadece bu konuya özel 4 bin 500 çalışanın görev yaptığı açıklandı.

  Sosyal medyada terörist propagandaya karşı yeterince mücadele etmemekle suçlanan ve cinayet, dayak, intihar, çocuk istismarı gibi suç ve aşırılık içeren şiddet videolarının yayınlandığı bir yer haline gelen Facebook, kullanıcılarının söz konusu paylaşımlarını kaldırma çalışmalarına hız verdi.

  HAFTADA 66 BİN PAYLAŞIM SİLİNDİ

  Facebook Avrupa, Ortadoğu ve Asya Kamu Politikaları Başkan Yardımcısı Richard Allan firmanın blog sayfasında yaptığı açıklamada, iki ay içinde haftada 66 bin paylaşımın silindiğini duyurdu.

  “GÖRDÜĞÜNÜZ NEFRET SÖYLEMİNİ RAPOR EDİN”

  Firma ayrıca, insanların ırk, cinsiyet ve diğer “korunan özelliklere” saldırıyı nefret söylemi olarak tanımlarken, 2 milyar kullanıcının gördüğü nefret söylemini rapor etmesini istedi.

  4 BİN 500 ÇALIŞAN GÖREV ALIYOR

  Kullanıcılardan gelen ihbarlar incelendikten sonra paylaşımların silinip silinmemesine karar verildiğini duyuran Facebook, bu konuda 4 bin 500 çalışanın görev yaptığını ve gelecek yıl bu konuda görev yapmak üzere 3 bin kişinin daha işe alınacağını duyurdu.

  ZUCKERBURG: ÇOK HIZLI CEVAP VERMELİYİZ

  Facebook CEO’su Mark Zuckerburg de konuyla ilgili açıklamasında “Şayet güvenli bir topluluk kurmak istiyorsak, çok hızlı cevap vermeliyiz. Videoları daha hızlı rapor etme konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Böylelikle bir an önce doğru zamanda harakete geçebileceğiz.” ifadesini kullandı.

   

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  error: Content is protected !!
  Don`t copy text!