Arabalarda Boya Koruma Nedir?

  Arabalarda Boya Koruma Nedir?

   Boya Koruma Yöntemleri Nelerdir?

   Günlük hayatın içerisinde sıklıkla kullanılan araçlar için ortaya çıkan birçok sorun var. Bunlar içerisinde yer alan en önemli şeylerden birisi ise boyadır. Aracın zaman içerisinde güneş ışınlarından dolayı solması, kuş pisliği gibi asidik çözeltilerin etkisi ile boyanın zedelenmesi gibi olumsuz durumlar oluşabiliyor. Bu durumların önüne geçebilmek için araç üzerinde boya koruma uygulanılmaktadır.

   Doğru Koruma Yöntemleri 

   Araç üzerinde yer alan boya UV ışınlarına, kuş pisliklerine ve dolu benzeri yağışlara maruz kalabilir. Bu durumlarda aracın dışında görüntü bozuklukları ve boya üzerinde hatalar meydana gelebilir. Bu kötü görüntünün engellenmesi için gerekli olan en önemli şey ise oto boya korumadır. Günümüzde nano teknoloji yardımı ile yapılan bu koruma, cila ve diğer yöntemlere göre çok daha etkilidir.

   Nano Koruma Sistemi

   Teknolojide meydana gelen gelişmeler ile birlikte araç üzerinde uygulanacak olan boya koruma ürünleride değişiklik gösterir. Ciladan nano teknolojiye geçen bu yeni koruma ürünleri, gözenekleri daha hızlı kapatır ve açıklık bırakmaz. 0,015 mm tabaka meydana getiren cilaya karşın nano teknoloji koruma ise 0,00150 mm çapında bir tabaka oluşturur. Bu tabaka aracı kaplar ve zararlı her türlü ışına veya etkiye karşı tam koruma sağlamaktadır.

   Pasta Cila Yöntemi

   Otomobiller üzerinde yer alan ve özellikle boyaya etki eden en önemli şeyler arasında, dış etkenler var. Aracın zaman içerisinde çizilmesi, yağmur suyundan etkilenmesi ya da güneşten yanması farklı lekeleri meydana getirir. Bu lekelerden ve çiziklerden kurtulmak için uygulanan boya koruma, pasta ve cila ile de yapılabilir. Boyayı inceltmeye yarayan pastanın ardından gözenekleri dolduran ve koruyan cila uygulanabilir. Bu sayede çizikler kaybolacağı gibi araç, cila sonrasında daha parlak bir görünüm alır.

   Farklı Yöntemler

   Günümüzde araç üzerine yapılacak olan boya koruma için farklı yöntemlerde mevcuttur. İlk olarak akıllara gelen “Boya koruma nasıl yapılır?” sorusu için pasta ve cila kolaylıkla uygulanabilir. Ancak koruma ürünlerinden olan nano koruma ve diğer çeşitler için servise başvurmak gereklidir. Araç yüzeyi öncelikle temizlenir. Kullanılan ürün bez ile ya da püskürtme tabancası ile uygulanır. Bu ve benzeri birçok yöntem kullanılabilir.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ
   Don`t copy text!